Parma FC v AC Siena - Serie A

Rihapet Biabiany – Zaccardo

Cristian Zaccardo është në trend botëror në Twitter. Kryesisht për shkak të mllefit të fansave të Milanit. Edhe pas kumtesës zyrtare të Milanit, mbrojtësi kuqezi është duke rishqyrtuar kushtet e Parmës. Zyrtarisht tentativa për... Read more →
zaccardo

Zaccardo rrezikon transferimin

Cristian Zaccardo akoma nuk ka arritur marrëveshje me Parmën për nivelin e pagës së tij. Kjo mund të rrezikoj dështimin e transferimit të Biabianyt në Milan. /ACMilan-Shqip/   Read more →
milan

Kalendari i vjeshtës për Milanin

Është publikuar kalendari komplet i Serie A nga xhiroja e dytë deri të 16tën. Milani ka këtë kalendar të terminëve tjera pos të dielave në ora 15:00: 2 – e diel, 14 shtator, 20:45, Parma – Milan 3 – e shtunë, 20 shtator, 20:45,... Read more →
kontrata

KOMUIKATË ZYRTARE për Van Ginkel

Pas portalit të Chelseat, edhe acmilan.com njofton për huazimin e Van Ginkel. Marco Van Ginkel, 21-vjeçar, huazohet te Milani për një sezon, dhe pritet të sjell freski të madhe në mesfushë. “AC Milan njofton se ka fituar të drejtën... Read more →
biabiany.milan

Dështon kalimi i Biabianyt?

Siç raporton calciomercato.com, kalimi tij mund të dështoj për shkak të disa komplikimeve në marrëveshjen ndërmjet dy skuadrave. Informata më të sakta pritet të vijojnë. /ACMilan-Shqip/   Read more →
5

Nesër prezantohet Torres

Sulmuesi i ri i Milanit, Fernando Torres, do prezantohet zyrtarisht nesër para “rossonerëve”. El Nino do jetë në ora 19:00 në Casa Milan për prezantim./© AC Milan Shqip   Read more →
ginkel rossoner

Profil – Marco van Ginkel

AC Milan Shqip ju sjell një profil të Marco Van Ginkelit, i cili është zyrtarisht lojtar i Milanit (huazim nga Chelsea) Marco Van Ginkel është i lindur më 1 Dhjetor 1992 në Amersfoort të Holandës. Është 1.86 cm i gjatë, dhe luan... Read more →
SS Lazio v ACF Fiorentina - Serie A

Mohohet afera Pasqual

FiorenzeViola.it ka kontaktuar agjentin e Manuel Pasqual pas thashethemeve për një kalim të Pasqual tek Milani. Gastone Rizzato, agjenti i Pasqual ka dekluar: “Milani interesohet për Manuelin? Nuk di asgjë. Nga ju dëgjoj për këtë... Read more →
torresi

Profil – Fernando Torres

AC Milan Shqip ju sjell një profil të Fernando Torresit, i cili është zyrtarisht lojtar i Milanit (huazim nga Chelsea). Fernando José Torres Sanz u lind më 20 Mars 1980 në Madrid, Spanjë. Luan si sulmues dhe është 1.86 cm i gjatë Karriera... Read more →
1 2 3 1,177