supercopa

Pazari me kinezët drejt fundit

Marreveshja ndermjet Finvest dhe pasanikut te gjashte ne Kine, Robin Li eshte afer arritjes. Ne Rome, avokatet e Milanit dhe keshilltari amerikano-italian Sal Galatioto jane duke tentuar te arrijne pajtimin, qe pritet te jete afer pas rritjes... Read more →
van basten gullit

Turpërohet Reali

27 vite me pare, ne kete date, Milani kishte deklasuar Realin e Madridit duke i mposhtur me rezultat 5-0 ne gjysmefinale te Kupes se Kampioneve. Ishte ndeshja e kthimit pas barazimit ne Bernabeu. Read more →
brocchi-primavera

Brocchi e nis me këtë formacion

E nis në “Stadio Luigi Ferraris” aventurën e tij si trajner i Milanit italiani Cristian Brocchi. Të dielën në mbrëmje, “rossonerët” janë mysafirë të Sampdorias. 40-vjeçari pritet të përdorë skemën 4-3-1-2... Read more →
brocchi

ZYRTARE: Shkarkohet Mihajlovic, vjen Brocchi

Sinisa Mihajlovic edhe zyrtarisht nuk është më trajner i Milanit. Tekniku serb është shkarkuar sot nga “rossonerët”, që kanë bërë të ditur menjeherë zëvendësuesin e tij. Është ish-lojtari i Milanit dhe së fundmi... Read more →
Manuel Locatelli

Arsenali per Locatellin

Skuadra e Arsenalit ka shprehur interesim per transferimin e yllit te primaverave te Milanit, Manuel Locatelli. I cilesuar si shume veta njeri nga emrat me te talentuar ne rolin e trequartistas/AMF/10sh klasik ne futbollin italian, Locatelli... Read more →
Gaetano Castrovilli

Edhe Milan per Gaetano Castrovilli

Gaetano Castrovilli eshte njeri nga talentet me te kerkuara ne futbollin italian. Per mesfushorin e Barit te lindur ne vitin 1997, interesim moti kohe kane shfaqur Juventus, Fiorentina, e Palermo. Se fundmi per talentet e tij eshte interesuar... Read more →
Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi – Atalanta vs Milan

Kosova Nëse shikoni politikanët në pushtet, llogaritë e tyre në rrjetet shoqërore, e shihni si promovojnë tregime nënçmuese për opozitën. Derisa nuk japin përgjigje për problemet aktuale, ministra e zëvendësministra bllokojnë... Read more →
luca vido

ZYRTARE: Rinovon Vido

AC Milan konfirmon qe Luca Vido ka rinovuar kontraten me skuadren. Lojtari i skuadres se primavera do te jete ne Milan deri me date 30 qershor 2018. Read more →
Arrigo-Sacchi

Berlusconi drekon me Sacchin

Silvio Berlusconi, Adriano Galliani, e Arrigo Sacchi kane drekuar dje pas varrimit te Cesare Maldinit. Ne mesin e gjerave qe jane diskutuar kane qene edhe emrat per zevendesuesin e Sinisa Mihajlovicit. Berlusconi do Brocchin per trajner per... Read more →
balotelli

Balotelli nis me Juventusin

Mario Balotelli pritet te nis nga minuta e pare ndeshjen kunder Juventusit. Sipas mediave italiane, Mihajlovic do te tentoj te perdor paparishikueshmerine e tij ne fushe. Luiz Adriano e Jeremy Menez pritet te kthehen ne pankine, derisa Bacca... Read more →
1 2 3 1,349